REZUM, tak se jmenuje nová technologie, je vhodná pro léčbu nezhoubného zbytnění prostaty o velikosti 30 až 80 ml u mužů nad padesát let a spočívá v aplikaci sterilní páry do prostaty. Na rozdíl od konvenční endoskopické operace, laserové operace či radiofrekvenční ablace, nevyžaduje Rezum hospitalizaci, tedy delší pobyt v nemocnici. Výkon je velmi krátký (jedná se o několik minut) a je prováděn v lokálním znecitlivění. Rekonvalescence probíhá mnohem rychleji než u standardních metod. Léčba REZUM si klade za cíl stát se alternativou metody první volby.

Základním a unikátním momentem nové technologie je fyzikální princip tzv. konvektivního vedení tepelné energie při aplikaci vodní páry do živé tkáně. Je zcela odlišný od tzv. konduktivního vedení tepelné energie, ke kterému dochází při aplikaci všech ostatních zdrojů (laser, termoterapie, radiofrekvenční ablace…), kdy se energie šíří z buňky na buňku s rizikem nežádoucího poškození okolních tkání a dochází k zániku buněk, nekróze, karbonizaci či jizvení se všemi negativními důsledky.

Prevence4u2 ve spolupráci se SlidesLiveHealth od Forinel Trading SE přináší přehlednou přednášku od spoluzakladatele metody pana profesora Pacíka:

Profesor Richard Hindley z Velké Británie a profesor Dalibor Pacík z Urologické kliniky FN Brno a LF MU 17.10.2019 při představení metody REZUM v rámci kongresu ČUS ČLS JEP.

Prof. MUDr. Dalibor Pacík, CSc.: Metoda REZUM

Nová naděje pro většinu mužů. Problém s prostatou pomáhá odstranit horká pára

Téměř každý muž se ve vyšším věku setkává s problémem, kterému se obecně říká zvětšená prostata. S novou léčbou prostaty, která nahradí chemii a je rovněž šetrnější než dosud požívané laserové či jiné operace, se v ČR vůbec poprvé pochlubila Fakultní nemocnice v Brně. Ta, zatím jako jediná, vlastní a používá celosvětově schválený generátor páry.

číst více

Nová technologie v léčbě prostaty pomocí teplé páry. Poprvé v České republice – ve FN Brno

Fakultní nemocnice Brno je v rámci České republiky vůbec první nemocnicí, kde se uskutečnila aplikace nové technologie v léčbě prostaty a jejího nezhoubného zbytnění pomocí teplé páry, tzv. technologie REZUM. Přednosta Urologické kliniky FN Brno a LF MU prof. MUDr. Dalibor Pacík, CSc., se svým týmem provedl v minulých dnech už první zákroky u šesti pacientů.

číst více

Zahájení nové metody méně invazivní léčby nezhoubného zbytnění prostaty i v ČR

Nová metoda méně invazivní léčby nezhoubného zbytnění prostaty po zkušenostech z USA a postupného zavádění i v dalších evropských zemích přichází do ČR.

Zcela nová méně invazivní metoda léčby nezhoubného zbytnění prostaty technologie REZUM byla uvedena do klinické praxe v USA v roce 2015.

číst více

Prostata pod parou

Brněnští lékaři, kteří se spolu s americkými kolegy podíleli na výzkumu vývoje nové technologie léčby zbytnění prostaty, slaví úspěch. Výsledky jejich práce, kterou je aplikace vodní páry do přechodové zóny žlázy, byly publikovány v červencovém čísle prestižního amerického časopisu Urology.

číst více

Na prostatu horkou párou. V Brně zavádí unikátní léčbu

Lékaři z brněnské fakultní nemocnice v Bohunicích jako první v republice vyzkoušeli novou metodu léčby prostaty. Právě čeští urologové pomáhali metodu vyvíjet – pomocí horké páry léčí její nezhoubné zvětšení.

číst více

Host Dne na Moravě: Dalibor Pacík (Český rozhlas)

V čem je nová metoda léčby nezhoubného zvětšení prostaty horkou párou přelomová? Proč počty rakoviny prostaty i dalších onkologických onemocnění stoupají?

přejít na audiozáznam

Horká pára do penisu! František měl 15 let problémy s močením, omladil ho unikátní zákrok

Patnáct let trápily Františka Urbana (65) urologické problémy. Zpočátku mu pomáhaly léky, postupně ale přestaly zabírat. Definitivně mu pomohl až speciální zákrok v Brně. Pára vpuštěná do penisu!

číst více

MUDr. Dalibor Pacík o léčbě zbytnělé prostaty unikátní technologií REZUM (TV BLESK)

Animace: Unikátní léčba prostaty. Brněnští lékaři používají horkou páru

/ANIMACE/ Jen a pouze v Brně mohou muži podstoupit unikátní způsob léčby nezhoubného zbytnění prostaty. Soukromá klinika Surgal otevřela jediné centrum v České republice, kde se metoda Rezum užívá.

číst více

Luděk (71) trpěl noční můrou mužů: Se zbytnělou prostatou mu pomohla unikátní metoda

Luděk (71) je jedním z mála mužů, který se nestydí hovořit o problému, který dříve či později dostihne téměř každého muže. Nezhoubné zbytnění prostaty může velmi znepříjemnit život, a pokud pacient onemocnění neřeší, mohou se objevit závažné potíže, například i selhání ledvin.

číst více

PROSTATU vyliečime za 9 SEKÚND! Profesor Dalibor Pacík vysvetľuje, ako funguje nová metóda

Najnovšou metódu liečby zväčšenej prostaty je metóda Rezum. Ide o aplikáciu sterilnej vodnej pary do prostaty.

přejít na video

Prostata že se týká jen mužů? Na to zapomeňte!

Přestože je téma zvětšené prostaty fyzicky problémem mužů, nevyhýbá se samozřejmě ani jejich partnerkám. Často se ženy dokonce zhroutí vyčerpáním kvůli nespavosti, když je jejich partner v noci budí častým vstáváním.

číst více

Léčba BHP metodou REZŪM

Moderní léčebná metoda REZŪM využívá přirozenou energii vodní páry k úlevě od příznaků spojených s benigní hyperplazií prostaty (BHP).
Při jedné aplikaci prostupuje vodní pára do ohraničeného prostoru prostatické tkáně po dobu devíti vteřin.

číst více

Reference pacientů

Ing. Richard Benda, 79 let
Od mých 70 let mne trápila zvětšená prostata. Nejhorší bylo časté vstávání v noci (5x) kvůli močení. Na urologii se mi snažili pomocí bral jsem různé léky, z nichž po jednom jsem se celý obsypal vyrážkou, musel se vyměnit za jiný až jsem jednou narazil na informaci o proceduře Rezum profesora Pacíka.

přejít na reference pacientů

V Brně léčí zvětšenou prostatu bez operace. Pomáhá vodní pára

Namáhavé močení, pocit nevyprázdněného měchýře a časté návštěvy toalety. S projevy nezhoubného zvětšení prostaty se podle odborníků setkává drtivá většina mužů. Brněnští lékaři nově pacientům poskytují úlevu pomocí vodní páry.

číst více

Účinná léčba prostaty bez operace a bolesti. U jejího zrodu stál brněnský urolog

/VIDEO/ Každou noc až šestkrát na toaletu. Podle brněnského urologa Dalibora Pacíka trpí zvětšenou prostatou okolo šedesáti procent mužů nad šedesát let. Z osmdesátníků a devadesátníků pak téměř každý. Nově přichází s léčbou, která je rychlá, účinná a nebolí.

číst více

REZUM – nová a nejméně invazivní instrumentální metoda léčby nezhoubného zbytnění prostaty. Alternativa medikamentózní léčby?

REZUM byl pro většinu českých urologů ještě nedávno pojem neznámý. Pro praktické lékaře tím spíše – praktik sice nebude výkon indikovat ani provádět, ale v době internetu se pacienti ptají a ptát budou. Je dobré, když bude orientován.

přejít na odborný článek

REZUM. Od prvního nápadu přes experiment a klinické studie až k běžné klinické praxi

Investigátoři první pilotní mezinárodní multicentrické studie metody REZUM prezentují vlastní výsledky léčby na prvním českém souboru 177 pacientů sledovaných až jeden rok po výkonu.

přejít na odborný článek

SlidesLive Health – Profesionální natáčení konferencí ve zdravotnictví